Ara

YouTube Müzik nedir ve Google Play Müzik'ten farklı mıdır? YouTube'un müzik hizmeti açıklandı.


YouTube geçmişte birkaç kez müzik akışı hizmetleri başlatmaya çalıştı, ancak her biri Spotify ve Apple Music'in nüfuzuna karşı gerçek bir etki yapamadı. Ancak, YouTube şimdi YouTube Müzik ile geri döndü ve nihayet başarılı olacak gibi duruyor.


Peki YouTube Müzik tam olarak nedir, Google Play Müzik ve YouTube Premium'dan farkı nedir ve nasıl edinebilirsiniz?


YouTube Müzik nedir?


YouTube Müzik, YouTube'dan yalnızca video akışı platformundaki her şeye odaklanan nispeten yeni bir müzik akışı hizmetidir. YouTube Müzik ile şarkıların resmi şarkılarını, albümlerini, çalma listelerini, sanatçı radyolarını, remikslerini ve canlı sürümlerini dinleyebilirsiniz. 


Mobil uygulama veya web oynatıcı aracılığıyla sunulan her birkaç şarkıda reklam görmekten bir şikayetiniz yoksa hizmeti kullanmak ücretsizdir. Reklamları kaldırmak, arka planda dinleme sağlamak (uygulamadan çıkıp dinlemeye devam etmek için) ve çevrimdışı oynatma için şarkı indirmenize izin vermek için bir YouTube Music Premium paketi de mevcuttur. 


YouTube Müzik ile yapmayacağınız şey; YouTube sitesinde sürekli reklam izlemek. İstediğiniz kesintisiz bir deneyim ise bir YouTube Premium aboneliğine ihtiyacınız olacaktır. 


YouTube Müzik nasıl çalışır?


Diğer müzik akışı hizmetleri gibi YouTube da keşif özelliklerine çok dikkat ediyor. Müziğin Müzik servisi ile "keşfedilmesi daha kolay" olduğunu ve sadece resmi şarkıların değil, aynı zamanda remikslerin, canlı performansların, kapakların ve müzik videolarının da içine alınacağı kapsamlı bir kataloğa sahip olduğunu söylüyor. 


İster uygulama ister web oynatıcıyı kullanın, ana ekran her zaman değişiyor. Dinleme alışkanlıklarınıza göre öneriler sunmak için güncellenir, ancak aynı zamanda konumun farkındadır ve yaptıklarınızla eşleştirmek için bazı müzik seçenekleri sunabilir. Örneğin, spor salonunda olduğunuzu algılayabilir ve böylece hareket etmenize yardımcı olmak için bazı egzersiz çalma listeleri sunacaktır. 


YouTube Müzik'i nasıl edinebilirim?


YouTube Müzik artık ülkemizde ve onlarca ülkede kullanılabiliyor

Uygulamayı iOS ve Android için ilgili uygulama mağazasından indirebilirsiniz.


YouTube Müzik'in maliyeti nedir?


YouTube Müzik, ayda 13,99 TLtutarında bir YouTube Music Premium aboneliği ile çevrimdışı dinleme kazanabilirsiniz. Ayrıca ayda 20,99 TL karşılığında birden fazla (5 kişi) aile ferdine erişim için bir aile planı vardır.


YouTube Müzik'in Google Play Müzik'ten farkı nedir?


YouTube Müzik ile bile, Google Play Müzik hala kullanılabilir. YouTube Müzik bunun yerini almayacak. Bunun yerine, iki hizmet birbirini tamamlayacak.


#youtube #muzik #google #premium

18 görüntüleme0 yorum

Hayata ve yaşama dair, sağlık, dizi, film, anne, hamilelik, çocuk, bebek, yemek, ekonomi, bilim, teknoloji, spor, satranç, hayvanlar, kadın, erkek ve daha niceleri hakkında merak edilen tüm içerikler haayat'ta.
İlham ve Yaşam Kaynağınız | haayat

©2020 www.haayat.com

info.haayat@gmail.com

'temizyürek's