Ara

Xiaomi Amazfit GTS Akıllı Saat İncelemesi. Alınır mı ?

Xiaomi'nin Yeni Akıllı Saati Amazfit GTS'yi sizin için araştırdık, inceledik. Sarjı ne kadar gider? Alınmaya değer mi? Ekran özellikleri nedir? Spordaki uyumu nedir? Andorid ve iOS ile uyumlumudur? gibi bir çok sorunun cevabını yazımızda bulabileceksiniz.Ön İzlenim


Akıllı saatten daha fazla spor saati gibi özellikleri olan Apple Watch görünümüne sahip, Amazfit kullanmak için ideal ve son derece uygun.


Artılar


 • Hafif ve konforlu tasarım

 • Kaliteli ekran

 • Sağlam pil ömrü


Eksiler


 • Sadece temel akıllı saat özellikleri

 • Çok özgün bir tasarım değil

 • Kalp atış hızı doğruluğu çok doğru değil


Xiaomi’nin birçok özelliğe sahip yeni ürünü. Amazfit GTS, çok ucuz olmasa da çoğu ürüne göre nispeten uygun fiyatlı, fitness odaklı bir akıllı saat.


Amazfit koleksiyonundaki diğer saatlerin aksine GTS, tasarıma büyük bir odaklanma yapıyor ve oldukça iyi bilinen bir akıllı saatten yani Apple Watch’dan net bir tasarım ilhamı alıyor.


Tasarım ve Görüntüleme


 • 1,65 inç AMOLED ekran, 348 x 442 çözünürlük

 • 9.4mm kalınlığında; 24,8 g ağırlık

 • 50 metreye kadar su geçirmez

 • 20mm değiştirilebilir bantlar


GTS'nin bir Apple Watch'a benzemesinde aslında sorun yok. Dikdörtgen kasa tasarımı göz önüne alındığında sürpriz bir şey değil. Bu daha ucuz bir şekilde güzel tasarımlı bir saate sahip olmak demek oluyor.GTS, kasanın arkasında plastik olan alüminyum bir kasaya sahip. Saat ayrıca 9.4mm kalınlığında, bu da Apple Watch’dan daha ince olduğu anlamına geliyor. Apple'ın akıllı saati ile aynı su geçirmezlik derecesine sahip, duş ve havuza girmek için güvenli hale getirildi.


Bu hafif çerçeveyi bileğinizde tutmak, kayışın her iki ucuna oturan küçük bir pim mekanizması sayesinde değiştirilebilir 20 mm'lik bir saat kayışına sahip. Bu çok çeşitli pastel tonlarda seçeneklere sahip.


GTS 1,65 inç AMOLED özelliğine sahip ve Corning'in Gorilla Glass 3'ü ekstra çizilmeye karşı koruma sağlar. Oldukça büyük bir ekran çerçevesi var.


GTS'nin ekran kalitesi sınıfının en iyisi olmayabilir, ancak fiyat göz önüne alındığında yine de olağanüstü derecede etkileyici. Parlak ve keskin, renklere sahip ve mükemmel görüş açıları sunar.


İnsanların bu cihaza göz atmasının ve bir Apple Watch dan vazgeçmesinin bir sebebi de ucuzluk harici bu özelliği olabilir.


Diğer fiziksel özellikler açısından arka tarafta bir kalp atış hızı monitörü var ve ekranı uyandırmak için basılabilen tamamen plastik bir tuş.

Yazılım ve Performans


 • Özelleştirilebilir saat yüzleri

 • Android ve iOS ile uyumlu uygulama


Xiaomi, GTS'de yazılım deneyimi sunmak için kendi işletim sistemini kullanıyor ve ayrıca Amazfit kullanıcı dostu akıllı telefon uygulaması da var. Saati uygulamayla eşleştirirken herhangi bir sorun yaşanmıyor ve verileri güzel ve hızlı bir şekilde senkronize ediyor.İşlemci veya RAM hakkında ayrıntı yok.


Performans açısından, saat yazılımının genellikle iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Ekranlar arasında geçiş yaparken küçük bir gecikme var, ancak başlatma modları ve genel kullanım kadar, GTS sorunsuz çalışıyor.


Saatteki yazılım oldukça basittir. Önde, kalp atış hızı ve hava durumu tahminleri gibi özellikler için özelleştirilebilir widget'lar içeren iki Apple benzeri modüler yüz içeren saat yüzleri var.


Saat kadranından, hızlı ayarlar için aşağı veya menünüzü görmek için yukarı kaydırabilirsiniz. Buradan egzersiz izleme, müzik kontrol özellikleri ve kurulum alarmları gibi şeylere erişirsiniz. Ana izleme ekranından sola veya sağa kaydırdığınızda kalp atış hızı ölçümleri ve kondisyon izleme verileri için özel ekranlar bulacaksınız. Bu hemen hemen sizin için en güzel yanıdır, bu da bu saati çok kolay bir akıllı saat yapıyor.


Amazfit kullanıcı dostu uygulaması, saat ayarları ile uğraşabileceğiniz ve fitness / sağlık verilerini inceleyebileceğiniz ve egzersizleri telefon uygulamasından manuel olarak izleyebileceğiniz yerdir. Üç ana bölüme ayrılması anlamında oldukça akıcı bir uygulamadır.

Spor ve Fitness Takibi


 • Dahili kalp atış hızı monitörü ve GPS

 • Yüzme takip edici uygulama


Dış kısmı mutlaka “egzersiz için üretildim” diye bağırmıyor olsa da GTS'nin neler yapabileceğini öğrendiğinizde bu değişiyor.Sensörler açısından, bu fiyat noktasında bir akıllı saatte bulmak biraz zor olan dahili bir GPS var. Buna Xiaomi'nin egzersiz ve tüm gün izleme için kullanılabilen BioTracker kalp atış hızı monitörü katılıyor.


İç mekân egzersizlerini izlemek için ivmeölçer sensörleri, jeomanyetik ve hava basıncı sensörleri var.


Amazfit, atriyal fibrilasyon belirtilerini tespit etmeye yardımcı olmak için kalp atış hızı sensörü teknolojisini uygun hale getirdi, ancak bu, farklı ülkelerde farklı şekillerde piyasaya sunuldu.


Koşu, bisiklet ve koşu bandı koşusu gibi olağan aktiviteleri kapsayan toplam 12 spor modu var. Ancak patika koşusu, kayak ve açık yüzme gibi daha pahalı olan spor saatlerde bulunan bazı şaşırtıcı özellikler var.


Bu sensörlerin performansı sağlam. Bir GPS sinyalini güzel ve hızlı bir şekilde alabilir.


Kalp atış hızı monitörü, özellikle egzersiz için biraz daha şüpheli görünüyor. Durağan ölçümler için çok daha güvenilir olduğunu söyleyebiliriz, ancak açıkça egzersizler için pek uygun değil.


Bu kalp atış hızı monitörü ayrıca PAI (Kişisel Etkinlik Zekası) adı verilen başka bir sağlıkla ilgili özelliğe de sahip. Bu, eskiden Mio Global adında olan ve kalp atış hızı monitörlerini bileğe takılan cihazlara yerleştirmede büyük rol oynayan PAI Health adlı bir şirketten gelen bir ortaklıktan geliyor.


PAI puanınız, her gün elde ettiğiniz kalp atış hızına dayalı aktivite miktarına dayanır. Bu puanı almak için sürekli izlemeyi açmanız gerekir. Sağlığınızı ve mevcut fitness durumunuzu anlamanın daha basit bir yoluna sahip olmak güzel olsa da yerleşik kalp atış hızı monitörünün gerçekten doğru sonuç vermesine dayanmaktadır(!). Her zaman güvenilir olmadığını fark ettiğimiz gibi, özelliğin kullanışlılığı üzerine bir soru işareti koyuyor.


GTS Amazfit, bilgilendirmek için hareketsizlik bildirimleriyle sizi uyarır. Adım sayıları genellikle oldukça iyi durumda denilebilir.


Uyku takibi için Amazfit uyku ve uyanıklık zamanlarını tespit ediyor. Kaydedilen uyku miktarında genellikle bir saatlik bir fark var oluyor, GTS verileriniz hakkında bazı bilgiler sunmak için güzel bir uyku kalitesi analizi sunuyor.


Akıllı Saat Özellikleri


 • Telefon bildirimlerini görüntüleme

 • Android ve iOS ile çalışır


Akıllı saat özelliklerinin fitness özelliklerine kıyasla ikinci planda bir rol oynadığını görmek için GTS'deki ekranlar arasında gezinmek çok uzun sürmez.


Telefon bildirimlerinizi gösterme, hava durumunu kontrol etme ve telefonunuzda çalan müziği kontrol etme desteği vardır.


Dahili olan akıllı saat özellikleri iyi çalışıyor, ancak mükemmel değil. Müzik kontrolleri iyi uygulanmış. Müzik uygulamanızı veya üçüncü taraf bir uygulamayı telefonunuzda çalıştırdıktan sonra, parçaları atlamakta sorun olmuyor. Bir egzersiz sırasında ses seviyesini yukarı ve aşağı kaydırmak ise biraz zor.


Bildirimler için, görüntülenen küçük simgeler sayesinde bildirimin nereden geldiğini açıkça görebilirsiniz. Aynı uygulamadan gelen birden fazla bildiriminiz varsa, bir grup halinde yığılabilir ve bazen bu okunmamış bildirimleri okumak için genişletmek zor olabilir

Pil ömrü


 • 220mAh pil kapasitesi

 • Şarj başına 14 güne kadar kullanım ömrü (izleme modunda 46 gün)


Amazfit'in saatleri, büyük pil ömrü sunmakla ünlüdür ve GTS ile de bu durum değişmedi. 14 günlük pil ömrü vaat eden bu ince çerçeveye sıkıştırılmış bir 220mAh pil var. Bu, sürekli kalp atış hızı izlemeyi açmaya ve haftada 30 dakikalık üç antrenman izlemek için GPS kullanmaya dayanır.

Gerçekten bir şeyleri daha da ileriye götürmek istiyorsanız, kalp atış hızı izlemeyi ve Bluetooth'u diğer özellikler arasında devre dışı bırakmak anlamına gelen temel izleme modu size etkileyici bir 46 gün verir.

GTS bu pil ömrü vaatlerini yerine getirebilir. Ekranı güzel ve parlak tutarken, kalp atış hızınızı 7/24 takip edip GPS'i çalıştırarak bile birkaç hafta şarjı sürdürebilirsiniz.

Pil azaldığında, size bildirmek için durum bildirimleri açılır. Yine de burada işleri devam ettirmek için pil tasarrufu modu yoktur. Bir kez bitti, bitti. Şarj işlemi, yaklaşık iki saat içinde yüzde sıfırdan yüzde 100'e çıkaran küçük şarj istasyonu ile sağlanır.


Sonuç


Bir akıllı saat olarak, GTS gerçekten temel şeylere sahiptir ancak gerçekten akıllı bir saat değildir. Temassız ödeme desteği, mesaj yanıtları, uygulamalar ve benzeri özellikler için başka bir akıllı saate bakmanız gerekir.

Sağlık ve kondisyon takibi, GTS'nin güçlü yanlarının olduğu yerdir. Sağlam bir spor modu seti vardır, veriler güvenilirdir (egzersizler için kalp atış hızı bazen biraz tutarsız olsa da), pil ömrü harikadır ve ayrıca Strava ile de çalışır (koşucular ve bisikletçilerin ilgileneceği bir şeydir).


Alınır mı ? Bu fiyata göre bu şık tasarımda göz önünde bulundurulursa kesinlikle alınır.


278 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hayata ve yaşama dair, sağlık, dizi, film, anne, hamilelik, çocuk, bebek, yemek, ekonomi, bilim, teknoloji, spor, satranç, hayvanlar, kadın, erkek ve daha niceleri hakkında merak edilen tüm içerikler haayat'ta.
İlham ve Yaşam Kaynağınız | haayat

©2020 www.haayat.com

info.haayat@gmail.com

'temizyürek's