Ara

Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği

Bir gün biri aracınıza çarpmış ve size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ ve BELİRLENEMEMİŞ İSE veya çarpan aracın sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını cebinizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor. Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.masrafları) Kaza geçiren sigortasız vatandaşların tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak bunu pek bilen yok.


BU PARA NASIL ALINACAK? Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek. Bunun için birliğe, (0212 324-19-50) no' lu telefondan veya http://www.tsrsb.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulmuştur. Fonun bu günkü maddiyatı bayağı yüksek seviyededir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.


Gerekli belgeler:


1- Dilekçe (ekinde banka hesap numaranızı da yazın)

2- Hastane faturası

3- İkametgah örneği

4- Nüfus cüzdan örneği

5- Trafik zaptı

6- Noterden imza beyanı


Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.


Kaynak: Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hayata ve yaşama dair, sağlık, dizi, film, anne, hamilelik, çocuk, bebek, yemek, ekonomi, bilim, teknoloji, spor, satranç, hayvanlar, kadın, erkek ve daha niceleri hakkında merak edilen tüm içerikler haayat'ta.
İlham ve Yaşam Kaynağınız | haayat

©2020 www.haayat.com

info.haayat@gmail.com

'temizyürek's