Ara

Magnus Carlsen Invıtatıonal Turnuvasında Yarı Final Günü Öncesi Neler Oldu ?

Turnuvanın yarı final karşılaşmalarına geçmeden son gününde Magnus Carlsen , Ding Liren'e karşı maça çıktı. Magnus Carlsen bu maçta da belki de kazanma hırsıyla satranç kimyasına uymayan bir stratejiyle oynadığı için Ding'e karşı 3-1 maçı kaybetmiş oldu. Yarı finale çıkmayı garantilediği için belki de turnuvaya yeni bir soluk yeni bir heyecan getirmek için bu stratejiyi uygulamıştır. Bunu yarı final karşılaşmasında tekrar Ding Liren'le oynayacağı için izleyip göreceğiz.


Diğer yandan Hikaru Nakamura Maxime Vachier-Lagrave'ye karşı 3-2 lik muhteşem bir oyunla galibiyeti almayı başardı ve o da yarı finale adını yazdırdı.Anish Giri , Fabiano Caruana'ya karşı 2½ 1½ kazanarak yine adından söz ettirmeyi başardı fakat turnuvaya kötü başladığından dolayı ilk 4'e girmeyi başaramadı.Bu sonuçların ardından ise yarı final eşleşmeleri şu şekilde.


1 Mayıs günü HIKARU NAKAMURA vs FABİANO CARUANA

2 Mayıs günü DING LIREN vs MAGNUS CARLSEN

3 Mayıs FİNAL günü ise kazananların karşılacağı heyecanlı müsabakaları hep birlikte izleyip takip edeceğiz.Sağlıkla kalın , haayatta kalın.haayat.com - Onur GÖR - goronur94@gmail.com

#satranç #hıkaru #karlsen #şahmat

16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hayata ve yaşama dair, sağlık, dizi, film, anne, hamilelik, çocuk, bebek, yemek, ekonomi, bilim, teknoloji, spor, satranç, hayvanlar, kadın, erkek ve daha niceleri hakkında merak edilen tüm içerikler haayat'ta.
İlham ve Yaşam Kaynağınız | haayat

©2020 www.haayat.com

info.haayat@gmail.com

'temizyürek's