Ara

Magnus Carlsen INVITATIONAL Turnuvasında Neler Oluyor ?

Korona-virüs sebebiyle dünyadaki bütün etkinliklerin iptal edilmesiyle birlikte satranç dünyası da turnuvalarına ara verdi.Bu sebeple şu anki Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen özel bir turnuva düzenleyerek dünyadaki en iyi 8 satranç ustasını online bir turnuvada bir araya getirdi.Turnuva online ortamda 15+10 (iki tarafın da 15 dakika süresinin ve her hamle yaptığında ise süresine 10 saniye eklenmesini ifade eder) süre temposunda 4 maç üzerinden oynanıyor.


Turnuva 18 Nisan - 3 Mayıs arasında devam edecek. Yarı Final karşılaşmaları 1-2 Mayıs büyük final ise 3 Mayıs tarihinde yapılacak.Turnuvadaki maçları canlı olarak izlemek isteyenler chess24.com adresinden maçları izleyebilirler.


Toplamda 250.000 dolar ödüllü turnuvada 9.gün Magnus Carlsen Anish Giri'ye karşı maça çıktı.

Herkes Magnus Carlsen'in rahat kazanacağını düşünürken Anish Giri bunu tersine çevirerek Magnus Carlsen'i yenmeyi başararak büyük bir başarıya imza attı. Anish Giri sosyal medyada da oyunculara sataşmasıyla bilinirken , maçı kazandığında yaptığı hareketle yine gündeme geldi.

Anish Giri'nin maçı kazandıktan sonra yaptığı sus işareti !Turnuva online olarak devam ederken canlı yayınlardan turnuva ortamını birkaç kareyle aşağıda bulabilirsiniz.


Magnus Carlsen'in kendi sitesi olan chess24.com da maçlar canlı olarak oynanırken hem oyuncuların kendilerini görebiliyor hem de büyük ustalar tarafından analizlere ulaşabiliyorsunuz.


29 Nisan Çarşamba günü maçlar oynanmadan önceki sıralama şu şekilde.Büyük bir heyecanla turnvua devam ederken 3 Mayıs final günü neler olacağını hepimiz izleyip göreceğiz.Her gün turnuva haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.


Sağlıkla kalın , haayatta kalın.


haayat.com - Onur GÖR - goronur94@gmail.com

#satranç #şampiyon #turnuva #magnus

51 görüntüleme0 yorum

Hayata ve yaşama dair, sağlık, dizi, film, anne, hamilelik, çocuk, bebek, yemek, ekonomi, bilim, teknoloji, spor, satranç, hayvanlar, kadın, erkek ve daha niceleri hakkında merak edilen tüm içerikler haayat'ta.
İlham ve Yaşam Kaynağınız | haayat

©2020 www.haayat.com

info.haayat@gmail.com

'temizyürek's