Ara

Evden Karıncaları Kovma Yöntemi

Karıncalar minik olmalarına karşın çok çalışkan bir yapıya sahip olduklarından dolayı, sürekli hikaye, masal ve temsillerde kendilerine yer bulmuşlardır. Bu minik dostlar aslında çok zararsız görünseler ve sadece kendi işlerine bakıyor olsalar da durum bu minikleri evlerimizde misafir etmeye başladığımızda değişkenlik gösterir.


İlk başta az olan hatta fark bile edilmeyecek derecede kenarlarda gezen karıncalar zaman geçtikçe inanılmaz bir hızda çoğalarak baktığımız her yerde olacaklardır. Bu durumda mutfak masası, ekmek sepeti hatta buzdolabı bile onları için uğrak bir mekan haline gelecektir. İşte tamda bu aşamalara gelmeden bu canlılardan kurtulmak gereklidir.


Peki ne karıncaları evden uzakta tutmak için ne yapmak gerek?


Evde doğal olarak uygulayacağınız pek çok yöntem var elbette ama bunlar çok büyük ihtimalle evinizde işe yaramayacaktır. Çünkü karıncaların hepsi bu sayılan ve doğal ucuz yöntemler denilen uygulama biçimlerinden dolayı çoğu evden kaçmazlar.Ama genede işe yaradıkları anlar olabilir diye denemekte fayda var.


  • Nane yağı

karınca
  • Limon

  • Sirke

  • Tarçın

  • Salatalık Kabuğu

  • Greyfurt kabuğu

  • Tuz

  • Tebeşir

  • Toz biber

Yukarıda sayılan maddelerin tamamı karınca yollarına ve yuvaları uygulanarak karıncaların evden kaçmasını beklemek üzerine kuruludur. Öncelikle olarak bu maddelerden bir veya bir kaçı sabırla denenmeli ki bu minik canlılara ölümcül zararlar vermeden evden kovmanın yöntemleri denenmiş olmalı.


Karınca kovmada en etkili yöntem nedir ?


Bu yöntemler denendi ama başarılı sonuç alınmadıysa ve artık evinizde zarar dönemi başladıysa vakit kaybetmeden karınca yemleri ve kimyasal karınca kovucular denenmeye başlanmalıdır.


Bunları muhtelif markalardan dilediğiniz şekilde alıp deneyebilirsin ki içlerinden bir tanesi var ki 24 saat geçmeden karıncaların bir daha evinize yaklaşmamalarını sağlıyor. Blattanex adında granül şeklinde aynı bir sofra tuzluğu gibi delikli ağzından dökülerek uygulanan bu ürün karıncaların şeker tutkusunu harekete geçirerek kendine çekiyor ve yedikten sonra tüm kolonisi ile beraber bu evin kendilerine uygun olmadıkları kararını aldırıyor.


İnternet'te yaptığınız uzun araştırmalar sonucu çözüm bulamadıysanız bir çok kişinin deneyip çözümü kesin olarak bulduğu bu ürünü sizde evinizde deneyerek 5 dakikada uygulayın 24 saat içinde kurtulun.haayat.com - Elif TEMİZYÜREK


#karınca #karıncayemi #etkili #yöntem #ev


60 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hayata ve yaşama dair, sağlık, dizi, film, anne, hamilelik, çocuk, bebek, yemek, ekonomi, bilim, teknoloji, spor, satranç, hayvanlar, kadın, erkek ve daha niceleri hakkında merak edilen tüm içerikler haayat'ta.
İlham ve Yaşam Kaynağınız | haayat

©2020 www.haayat.com

info.haayat@gmail.com

'temizyürek's