Ara

90 Nesli Bu Atari Oyunlarını Hatırlayabilecek Misin ?

Biraz nostalji zamanı !


Çocukluğumuzda yaptığımız şeyler olumsuz bile olsa geriye dönüp hatırladığımızda hep bir mutluluk yaratır. Peki çocukluğumuzda özlediğimiz ve aklımızda kalan güzel anılar ? İşte bu duygunun bir tarifi yok.


İlk atarimi annem aldığında geceleri heyecandan uyuyamazdım.Sabah kalkıp çizgi film izlemek daha sonra da atari oynayabilmek beni en çok mutlu eden şeydi.Şimdi geriye dönüp baktığımda o günleri düşünürken bile ilk günkü gibi heyecanlanıyorum.


En büyük hayal kırıklığımızın da 101 games oyun kasedinin içerisinde 101 oyun olduğunu düşünmemizdi sanırım :)


Gelin Şimdi En Sevdiğimiz Ve Unutulmaz Olan Atari Oyunlarına Göz Atalım


1.Duck HuntHızlıca oyun ekranında beliren ördekleri atariye bağlı bir tabancayla vurmanız o dönem için harika bir teknolojiydi.Tabii ara sıra algılamıyor bu diyip televizyon ekranının tam dibinden vurmaya çalışmalarımızı da hatırlıyorum :)


2.CircusBu maceramızda da sirkte aslanın üstündeki karakterimizle alevli çemberlerin içinden atlayarak ilk heyecanımızı yaşamıştık.


3.Ninja TurtlesHer bölümünü heyecanla izlediğimiz Ninja Turtles'ın oyununun olması da dünyadaki en mutlu anlardan birisiydi.


4.Olympic Gamesİlk olimpiyat oyunlarına hazırlanışımız bu şekilde başlamıştı.


5.Captain TsubasaBir dönemin futboldaki çılgın hareketlerini Tsubasayla öğrendiğimiz doğrudur.Ayrıca kendisine özel şutları olan Kaplan Şutu , Neo Kaplan Şutu ve Raiju Şutunu da çizgi filmlerden hatırlamanız çok olası.


6.Contra


İlk askiyon ve gerilim oyunumuzda iki oyunculu seçeneğin de olmasıyla birlikte arkadaşlarımızla bu heyecana birlikte sürükleniyorduk.En sevdiğim favori oyunlarımdan birisidir.


7.Super Mario


Hepimizin bildiği gibi minik prensesimizi kurtarmak için çeşitli tehlikelere atıldığmız tesisatçı Mario ilk göz bebeğimiz olabilir.


Bir de dünyanın en zor mario oyununu izlemek isteyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=dK08iFUHlJE


Siz bu oyunu bitirebileceğinizi düşünüyor musunuz ?haayat.com - Onur GÖR - goronur94@gmail.com

31 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hayata ve yaşama dair, sağlık, dizi, film, anne, hamilelik, çocuk, bebek, yemek, ekonomi, bilim, teknoloji, spor, satranç, hayvanlar, kadın, erkek ve daha niceleri hakkında merak edilen tüm içerikler haayat'ta.
İlham ve Yaşam Kaynağınız | haayat

©2020 www.haayat.com

info.haayat@gmail.com

'temizyürek's